Jak prawidłowo wezwać pomoc drogową oraz czy stanowi ona opłacalny rodzaj biznesu?

Prędzej czy później, każdy kierowca samochodu będzie musiał stanąć w obliczu zmierzenia się z konsekwencjami nieprzyjemnego zdarzenia na drodze. W efekcie będzie on zmuszony do skorzystania z pomocy profesjonalistów z zakresu jakim  jest pomoc drogowa Zgorzelec. Bez względu na to, czy chodzi tutaj o wystąpienie awarii samochodu, czy też o kolizję, która czyni niemożliwym kontynuowanie naszej podróży, każdy powinien wiedzieć w jaki sposób wezwać fachową pomoc i jak za nią nie przepłacić. 

Jak wezwać w prawidłowy sposób pomoc drogową?auto pomoc laweta zgorzelec i niemcy

Kontakt z ubezpieczycielem

Jeśli staniemy w obliczu konieczności skorzystania z usług pomocy drogowej, najpierw powinnyśmy zatelefonować do swojego ubezpieczyciela. Jest tak, ponieważ jako pierwszą rzecz należy sprawdzić czy nie przysługuje nam prawo do skorzystania z możliwości darmowego holowania, które wynika z ustaleń w wykupionej przez nas polisie ubezpieczeniowej. Jako, że laweta stanowi dość duży wydatek, który z pewnością odbiłby się na stanie naszych portfeli, dobrze jest sprawdzić czy taka opcja jest dla nas dostępna. Niestety, wielu kierowców nie ma pojęcia, że posiada możliwość holowania w ramach polisy.

Jeśli okaże się, że zamówimy holowanie za pośrednictwem naszego ubezpieczyciela, dobrze jest poprosić o możliwość skontaktowania się z firmą zajmującą się holowanie, która znajduje się najbliżej miejsca, w którym się znajdujemy. Firma ubezpieczeniowa zawsze proponuje nam lawetę do warsztatu, który znajduje się najbliżej miejsca zdarzenia, powinniśmy wiedzieć, że dokonując niewielkiej opłaty, będziemy mieli możliwość wskazania miejsca, gdzie chcemy aby został doholowywany nasz samochód.

Co jeśli nie przysługuje nam laweta z tytułu ubezpieczenia?

Jeśli nie mamy jednak możliwości skorzystania z darmowej pomocy drogowej, jesteśmy zmuszeni wezwać prywatnego holownika. Prywatna pomoc drogowa przyjmuje płatności gotówką, a numery telefonów do tych, które znajdują się najbliżej są możliwe do odnalezienia za pośrednictwem internetu.

Ceny za usługę holowania są ściśle uzależnione od województwa, w którym doszło do zdarzenia, a nawet od godziny, kiedy potrzebujemy skorzystać z usług świadczonych przez pomoc drogową. Holownika najciężej znaleźć w trakcie weekendów oraz w nocy. Jeśli jednak uda nam się znaleźć osobę, która zdecyduje się na doholowanie naszego auta, to w takiej sytuacji ceny mogą być nawet trzykrotnie wyższe od standardowych.

Ile może kosztować holowanie?zgorzelec pomoc drogowa niemcy

Trudno jest określić stałe koszta tego rodzaju, ponieważ w większości są one dyktowane bezpośrednio przez firmę świadczącą usługi z zakresu jakim jest pomoc drogowa (Zgorzelec, Niemcy). Można jednak porównać oferty różnych holowników i wyciągnąć z nich średnią. W takiej sytuacji, przykładowy cennik pomocy drogowej prezentowałby się w sposób następujący:

  1. za usługę dowiezienia paliwa na miejsce zdarzenia musimy liczyć się z poniesieniem kosztów od 100 do nawet 230 zł;
  2. za usługę związaną z holowaniem auta osobowego należy liczyć się poniesieniem kosztów od 1,5 zł do 2,5 zł/km;
  3. za usługę holowania jeepa, vana lub busa należy liczyć się z poniesieniem kosztów w wysokości od 1,7 do 3 zł/km;
  4. za usługę holowania pojazdu na terytorium miejskim należy liczyć się z poniesieniem kosztów od 150 zł do 400 zł;
  5. za usługę uruchomienia samochodu w miejscu, w którym doszło do zapłacimy zapłacimy od 120 zł do 200 zł.

Ceny holowania pojazdów są ściśle uzależnione od rodzaju samochodu, tego ile wynosi jego masa całkowita, liczby kilometrów, które trzeba pokonać lawetą, regionu, a także od pory dnia, gdy potrzebne jest nam wsparcie ze strony pomocy drogowej.

Zastanawiasz się czy pomoc drogowa Zgorzelec to dobry biznes?

Praca związana z branżą transportową to pojęcie, które ma niezwykle szeroki zakres. Znajduje się w nim miejsce dla rozmaitych form dotyczących rodzajów transportu. Mieści się w nim także pomoc drogowa Zgorzelec. Jeśli ciekawi Cię to, w jaki sposób można założyć taką działalność gospodarczą oraz czy jest to opłacalny biznes, to już spieszymy Ci z udzieleniem odpowiedzi na Twoje pytania.

Pomoc drogowa Zgorzelec i zakres jej działalności.

Pomoc drogowa Zgorzelec stanowi rodzaj działalności gospodarczej, który opiera się o transport pojazdów mechanicznych, które w wyniku wystąpienia awarii lub wypadku samochodowego nie mają możliwości opuszczenia miejsca zdarzenia samodzielnie. Transport tego rodzaju przebiega z miejsca zdarzenia do określonego wcześniej serwisu, ubezpieczalni lub do innego wskazanego miejsca. Opisana sytuacja stanowi główny zakres w jakim działa pomoc drogowa, ale nie oznacza to, że laweta nie może być wykorzystywana także do transportowania pojazdów w innych przypadkach.

Jakie osoby mogą wykonywać ten zawód?

Usługi związane z transportem, które wchodzą w zakres pracy pomocy drogowej, mogą być wykonywane przez wszystkie osoby, które posiadają ku temu stosowne uprawnienia. Mowa tutaj o odpowiednim prawie jazdy, uzyskanych pozwoleniach i ukończonych w przeszłosći niezbędnych kursach.

Jak wyglądają kwestie związane z zarobkami pracowników pomocy drogowej?

Osoby parające się usługami z zakresu pomocy drogowej, zarabiają przede wszystkim na transportowaniu samochodów. Stawki są określane za jeden kilometr jazdy lawety i są bardzo zróżnicowane, co zostało już przedstawione i wyjaśniane kilka akapitów powyżej. Jeśli nosimy się z zamiarem założenia własnej działalności gospodarczej o takim profilu, powinniśmy opracować cennik, który spełniałby zarówno oczekiwania nasze, jak i naszych klientów.

Ceny mogą wyć podwyższone w przypadku, gdy zlecenie oparte jest o holowanie pojazdu. Jednak nie jest to jedyna możliwość generowania zysków w tego typu usługach. Na zarobki pomocy drogowej składają się także stawki, które doliczane są za załadowanie samochodu na lawetę, a także za jego zdjęcie z niej. Jeśli nasza firma dysponuje placem, to dodatkowym źródłem dochodu mogą w takim przypadku być koszta naliczane za przechowanie pojazdy. Tego typu rozwiązanie przynosi największe zyski jeśli chodzi o przechowywanie samochodów, które uczestniczyły w wypadkach drogowych.

W jaki sposób rozpocząć działalność?

Zapewne zastanawiasz się w jaki sposób można rozpocząć działalność firmy o takim profilu. Otóż podstawowym tego elementem, powinien być zakup odpowiedniego pojazdu, który umożliwi świadczenie tego rodzaju usług. Wybór ten nie powinien być decyzją pochopną, dlatego też należy poświęcić temu zagadnieniu odpowiednią ilość uwagi. Nasz pojazd musi być w pełni sprawny, odpowiadać wszystkim obecnie obowiązującym normom, które dotyczą emisji spalin w atmosferę, a także nie powinien być starszy niż cztery, do sześciu lat. Zakup tego rodzaju pojazdu łączy się z poniesieniem kosztów, które mogą sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

W jaki sposób zarejestrować swoją firmę?

Jeśli chcemy świadczyć usługi z zakresu pomocy drogowej, musimy liczyć się z koniecznością zarejestrowania firmy. Kiedy już uporamy się z tym zagadnieniem, koniecznie należy upewnić się czy świadczenie tego rodzaju usług wymaga od nas posiadania określonych pozwoleń. W sytuacji, w której do czynienia mamy z pomocą drogową nie zachodzi taka potrzeba tylko wtedy, gdy zakres działania firmy nie wykracza poza granice naszego państwa.

Jeśli jednak mamy ambicję także do świadczenia usług na rynku międzynarodowym lub też zamierzamy wzbogacić naszą ofertę o nietypowe przewozy, powinniśmy wiedzieć, że będziemy zmuszeni do uzyskania określonych licencji. W tym przypadku, niezwykle istotne będzie także zapoznanie się kwestią związaną z ubezpieczeniem naszej firmy. Oczywiście nie są one obowiązkowe, ale najzwyczajniej w świecie nie opłaca się ich nie mieć. Polisa ubezpieczeniowa jest bardzo ważna, ponieważ podstawowe OC posiadacza samochodu zazwyczaj okazuje się niewystarczające.

Reasumując – pomoc drogowa to biznes opłacalny, ale wymagający zainwestowania sporego kapitału na początku. Nie jest to rodzaj działalności gospodarczej, na którym da się oszczędzać. Aby odnieść pełnię sukcesu, koniecznym jest dobry sprzęt, rozsądny biznesplan i pieniądze, które umożliwią zdobycie odpowiednich licencji, a także zaangażowanie.

2 odpowiedzi do “Jak prawidłowo wezwać pomoc drogową oraz czy stanowi ona opłacalny rodzaj biznesu?”

  1. Dzięki za dobry artykuł o pomocy drogowej. Widzę, że świadczycie usługo w Zgorzelcu i na terenie Niemiec? Czy to jest naprawdę opłacalne? 🙂

  2. Też słyszałem, że pomoc drogowa jest strasznie oblegana. I to właśnie najbardziej w Zgorzelcu i Niemczech. Podobno dobre siano się na tym kosi 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *