Jeden dzień z życia pomocy drogowej, czyli o tym z czym jej pracownicy mają do czynienia każdego dnia. - Pomoc drogowa Zgorzelec

Jeden dzień z życia pomocy drogowej, czyli o tym z czym jej pracownicy mają do czynienia każdego dnia.

Ogromna ilość kierowców jest przekonana o tym, że pomoc drogowa Zgorzelec świadczy jedynie takie usługi, które związane są z holowaniem z użyciem lawety samochodów, które ucierpiały wskutek awarii. To błędne myślenie, ponieważ autopomoc ma możliwość udzielenie sporej części pomocy na miejscu, zaraz po dotarciu do klienta. Takie rozwiązanie jest o wiele bardziej korzystne zarówno dla firmy ubezpieczeniowej, jak i samego klienta.

Podczas gdy samochód ma zostać odholowany do warsztatu samochodowego, zwykle koszta naprawy musi pokryć klient. W ramach działania ubezpieczenie można natomiast skorzystać z usług serwisu mobilnego. Wiąże się to ze znacznym obniżeniem kosztów, ponieważ klient w takiej sytuacji jest zobowiązany jedynie do opłacenia części, które zostały użyte w trakcie naprawy. Jeśli interesuje Cię jak wysoka jest skuteczność pomocy drogowej oraz z jakimi usterkami spotykają się najczęściej jej pracownicy, to koniecznie zapoznaj się z treścią niniejszego artykułu.

Dzień z życia pomocy drogowej (np. Zgorzelec)

Kiedy pracownicy pomocy drogowej rozpoczynają swój dzień pracy, to zwykle od razu muszą wyruszyć do pierwszego zlecenia. W okresie zimowym, bardzo częstym problemem, z którym mierzą się kierowcy są problemy z porannym rozruchem silnika. Częste są także telefony w związku z wymianą żarówki, pomoc w przypadkach, gdy akumulator w samochodzie wyładował się do zera, dowóz paliwa we wskazane miejsce, zatrzaśnięte w samochodzie kluczyki oraz wiele innych przypadków. Pracownicy kursują od jednego zgłoszenia do kolejnego. Zawsze ważnym jest, aby klient nie oczekiwał na pomoc drogową dłużej niż około czterdziestu minut.

Czasami zdarza się, że podany powyżej czas ulega niewielkiemu wydłużeniu się o poranku oraz w późniejszych godzinach popołudniowych. Jest tak dlatego, że w tym czasie zapotrzebowanie na usługi świadczone przez pomoc drogową jest zwyczajnie największe. Zazwyczaj jest tak, że naprawy, w których uczestniczy autopomoc nie są zbyt skomplikowane, ale aby rozwiązać wiele sporą ilość zaistniałych na drodze problemów potrzebne jest gron o wykwalifikowanych pracowników oraz specjalistyczny sprzęt.

Obserwując standardowy dzień pracy pracowników pomocy drogowej, można odnieść wrażenie, że posiadanie ubezpieczenia jest ważne nie tylko dla aut, które brały udział w kolizji na drodze, ale także w wielu innych, o wiele mniej poważnych sytuacjach jak choćby to, że samochód nie chce zapalić.

Pomoc drogowa Zgorzelec, czyli o najczęstszych zleceniach.

Wymiana żarówki w samochodzie

Choć sprawa ta może wydawać się bardzo błaha, to tak naprawdę nie powinna być bagatelizowana. W niektórych modelach samochodów, wymiana żarówki wcale nie jest zbyt prosta, a nieumiejętne działania w tym zakresie mogą skończyć się licznymi zadrapaniami na rękach. Pracownicy pomocy drogowej do wykwalifikowane osoby, którym warto powierzyć tego rodzaju zadanie.

Zatrzaśnięte kluczyki

Prośby o udzielenie pomocy podczas awaryjnego otwarcia samochodów pojawiają się, wbrew pozorom, niezwykle często. Kierowcom zdarza się zatrzasnąć kluczyki wewnątrz auta, zazwyczaj ze względu na swój pośpiech. Pracownik autopomocy może wówczas spróbować otworzyć samochód prętem umieszczonym pomiędzy szybą, a uszczelką, a jeśli to nie pomoże – skorzystać z poduszki pneumatycznej w celu odchylenia drzwi.

Akumulator wyładowany do zera

Prądu wystarczyło do otworzenia samochodu, ale zabrakło do zakręcenia rozrusznikiem? To również częsty powód wzywania pomocy drogowej. Pewności co do tego, że samochód nie rusza ze względu na rozładowany akumulator, nie np. przerwę w łączeniu w przewodach, można nabrać sprawdzając stopień naładowania akumulatora w aucie. Pomoc drogowa w takiej sytuacji podłącza kable z własnego auta. Dzięki temu samochód się uruchamia. Ważnym jest jednak, aby pomimo wszystko wykonać diagnostykę pojazdu poprzez podpięcie komputera, a następnie usunąć pojawiającą się informację o błędach. Kierowca takiego pojazdu powinien niezwłocznie udać się do warsztatu samochodowego aby naładować swój akumulator.

Problemy z rozruchem

Problemy z rozruchem samochodu to najczęstszy powód wzywania pomocy drogowej zimą. Jeśli kierowcy nie potrafią sobie poradzić z taką sytuacją, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. Zwykle całość akcji nie trwa dłużej niż jedną godzinę, włącznie z oczekiwaniem na przyjazd pracowników serwisu.

Pomoc drogowa, czyli holowanie samochodów, które ucierpiały wskutek awarii.

Nie mniej tego, pomoc drogowa Zgorzelec, a raczej świadczone przez nią usługi są potrzebne wtedy, gdy samochód dozna awarii a podróży lub ucierpi wskutek kolizji drogowej. Wówczas samochód powinien zostać odholowany do warsztatu samochodowego, gdzie zostanie podjęta próba jego naprawy. Jednak jako, że samochody takie nie są sprawne, potrzebna jest wówczas laweta, na której można by go przetransportować. To także wchodzi w skład czynności, które są wykonywane przez pomoc drogową w trakcie normalnego dnia pracy.

Trudno byłoby ukryć, że liczba wezwań lawety ulega wzrostowi wraz z niesprzyjającymi warunkami pogodowymi na drogach. Mowa tutaj o deszczach, występowaniu mgły, opadach śniegu, gołoledzi lub po prostu jazdy w nocy. To właśnie wtedy, pracownicy pomocy drogowej bywają najbardziej zapracowani ze względu na największą ilość zleceń.

Pomoc drogowa Zgorzelecto praca, która stawia przed pracownikiem dużą liczbę wymagań. Jednak, jako że w jej trakcie udziela się pomocy ludziom, którzy jej potrzebują, daje ona także sporo satysfakcji. W naprawdę wielu sytuacjach, nie obeszłoby się bez pomocy wykwalifikowanej osoby.