Pomoc drogowa – na co zwrócić uwagę przy wyborze? - Pomoc drogowa Zgorzelec

Pomoc drogowa – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

W życiu każdego kierowcy nadchodzi taki czas, w którym musi zmierzyć się z konsekwencjami awarii swojego samochodu. Jeśli auto odmówi posłuszeństwa w trakcie podróży, warto wiedzieć w jaki sposób wezwać pomoc drogowątak, aby nie łączyło się to z rychłym bankructwem. Jest tak ze względu na to, że nie każdy potrafi zdiagnozować zaistniały problem i w takim przypadku występuje konieczność skorzystania z wiedzy profesjonalistów. Ciekawi Cię jak dokonać wyboru usługodawcy i czym się przy tym kierować? Zapraszamy do lektury niniejszego artykułu. 

Czym właściwie jest pomoc drogowa (sprawdź w Zgorzelcu)?

Pomoc drogowa -Zgorzelec to ogólna nazwa dla działalności gospodarczych, które zajmują się holowaniem oraz transportowaniem uszkodzonych aut do wyznaczonych miejsc. Samochody, które ucierpiały wskutek awarii lub wypadku trafiają do warsztatów samochodowych na lawecie, a tam podejmowane są prace mające służyć ich naprawie. Do ciekawostek należy jednak fakt, że zakres usług świadczonych przez firmy zajmujące się pomocą drogową jest o wiele bardziej rozległy.

Wśród kierowców panuje błędne przekonanie, że pomoc drogowa (również Niemcy) zajmuje się jedynie holowaniem uszkodzonych aut, między innymi ze względu na to, że pracownicy autopomocy nie mają  możliwości zdziałania niczego na miejscu. Jest to nieprawda, ponieważ część prac może zostać wykonana zanim auto trafi do warsztatu.

Czym poza holowaniem zajmuje się autopomoc?

Do zadań, które spoczywają na pracownikach autopomocy należą także prace takie jak:

  • awaryjne odpalanie samochodów za pośrednictwem przewodów rozruchowych;
  • awaryjne otwieranie pojazdów;
  • wypompowywanie paliwa, które zostało zatankowane w zły sposób;
  • osuszanie baku;
  • zajęcia związane z diagnostyką komputerową;
  • zmiana kół w pojeździe;
  • dowiezienie paliwa, jeśli podczas podróży zabraknie go klientowi;
  • wymiana żarówek;
  • wymiana akumulatora;
  • wymiana alternatora.

Podstawowe cechy dobrej pomocy drogowej (np. Zgorzelec)

Pierwszą cechą, która przychodzi na myśl o dobrej pomocy drogowej, jest uczciwość jej pracowników. Składa się na nią między innymi wyraźne poinformowanie klienta o tym, z jakimi wydatkami powinien się liczyć przed wykonaniem usługi, a także o cenie produktów, które planuje on kupić. To czy dana pomoc drogowa Zgorzelecudostępnia klientom cennik przed podjęciem jakichkolwiek działań jest bardzo ważne. Klient od samego początku powinien być świadom tego ile kosztuje kilometr holowania w danej firmie, jakie koszta wiążą się z załadowaniem i zdjęciem pojazdu z lawety oraz resztą świadczonych usług.

Firma trudniąca się autopomocą powinna być także zaopatrzona w wysokiej jakości sprzęt specjalistyczny. Mowa tutaj zarówno o przedmiotach takich jak pasy holownicze, jak i sprzęt, który jest koniecznym do dokonania diagnostyki komputerowej. Ponadto, osoby zatrudnione w firmie powinny reprezentować wysoki poziom wiedzy. W końcu wyspecjalizowany mechanik to prawdziwy skarb.

NA CO ZWRÓCIĆ SZCZEGÓLNĄ UWAGĘ WYBIERAJĄC POMOC DROGOWĄ?

Bardzo atrakcyjną propozycją wydaje się być wybranie firmy, która posiada swój własny strzeżony parking. Jeśli dana pomoc drogowa zajmuje się także prowadzeniem warsztatu samochodowego o charakterze mobilnym, to także przemawia bezpośrednio na jej korzyść. Oczywiście nie należy dyskwalifikować firm, które nie mają tak szerokiego pakietu usług, nie mniej tego jeśli da działalność dysponuje wyżej wymienionymi możliwościami to w znaczny sposób usprawnia to proces naprawczy auta i jest zwyczajnie wygodne dla klienta.

Należy także pamiętać, że wybór pomocy drogowej powinien paść na formę, która znajduje się w bezpośredniej bliskości terenu, na którym doszło do awarii. Pozwoli to na poczynienie oszczędności czasowych w postaci krótkiego oczekiwania na przyjazd lawety, a także wpłynie korzystnie na nasz budżet. Im bliżej znajduje się siedziba firmy zajmującej się pomocą drogową od uszkodzonego pojazdu, tym lepiej dla portfela kierowcy.

Telefon do ubezpieczyciela

Zanim jednak rozpocznie się proces przeszukiwania internetu pod kątem najbliższej pomocy drogowej, warto zatelefonować do naszej firmy ubezpieczeniowej? Po co? Po to, aby sprawdzić czy przypadkiem nie mamy prawa do skorzystania z holowania naszego pojazdu w ramach wykupionej przez nas ochrony ubezpieczeniowej.

Kierowcy bardzo często nie mają świadomości, że przysługuje im opcja darmowego holowania, dlatego też warto się o tym upewnić. Należy jednak pamiętać, że zanim przedstawi się pełnie zaistniałej sytuacji ubezpieczycielowi, najpierw należy dokładnie wypytać o to, co Ci przysługuje w ramach opłacanego przez Ciebie ubezpieczenia.

Jeśli masz możliwość skorzystania z darmowej opcji, musisz wiedzieć, że holowanie pokrywane przez firmę ubezpieczeniową zazwyczaj uwzględnia dostarczenie samochodu do najbliższego warsztatu samochodowego. Może być to dość kłopotliwe, jeśli Twoja awaria zdarzyła się daleko od Twojego miejsca zamieszkania. Wiedz więc, że za pośrednictwem stosunkowo niewielkiej opłaty możesz poprosić o dostarczenie Twojego samochodu w wyznaczone przez Ciebie miejsce. Jest to mały wydatek względem tego, który musi się ponieść jeśli ubezpieczenie nie pokrywa holowania auta, a więc warto z niego skorzystać.